Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

«Бізнес штовхають на край прірви», — СЕО «Мультиплекс» про теперішню ситуацію з кінотеатрами України

Детально про стан кінозалів країни, перспективи на майбутнє, «допомогу» від держави, та чим таки закінчилася історія із силовим закриттям поліцією автокінотеатру «Мультиплекс» у Києві?

Multiplex

СЕО мережі кінотеатрів «Мультиплекс» Роман Романчук у новій бесіді з Geek.Informator розповів про те, як вплинуло визнання уряду карантину вихідного дня на роботу залів в Україні, а також прокоментував, чим закінчилася ситуація з закриттям поліцією автокінотеатру мережі в Києві.

Перш за все мова пішла про те, як із невідомих причин представники поліції вирішили приїхати та закрити автокінотеатри в Києві. Більш детально про ситуацію ми розповідали в нашому попередньому матеріалі. За словами Романчука, ніяких штрафів їм тоді не виписали, але в цьому також полягає й одна з головних проблем.

Справа в тому, що дії поліції й були в цьому безвідповідальними, оскільки вони відмовилися складати протокол, на якому ми наполягали, із зазначенням причини, що саме ми порушуємо. Оскільки протоколу немає, то нам юридично нічого оскаржувати. Оскільки ми фактично нічого й не порушували, то писати їм було нічого, але при цьому вони так і діяли, силою забороняючи роботу кінотеатру, погрожуючи блокувати силою роботу залу, при цьому не маючи можливості ні письмово, ні усно аргументувати свої дії.

Роман Романчук

За його словами, вони з іншими представниками мережі робили декілька заяв як до поліції, так до представників уряду. Найшвидше відреагував міністр культури, а через його звернення з представниками мережі зв’язався представник поліції. Він стверджував, що автокінотеатр закрили через занадто гучний звук із майданчику. Йому відповіли, що звуку там бути не могло, оскільки все з екрану транслюється на приймачі напряму в автомобілі. Відповісти на це він нічого не зміг.

Відвідування поліцією автокінотеатрів продовжувалося ще декілька днів, але останній період часу вони вже не приїжджали.

Як же таки вплинув карантин вихідного дня в підсумку на кінозали?

За словами Романа Романчука, очікувано карантин вихідного дня сильно вдарив по відвідуваності залів. Кінотеатри втратили фактично 80 % відвідуваності і, відповідно, прибутків. У будні дні люди не стали ходити більше, оскільки відвідувачі йшли до кінотеатрів тоді, коли в них був на це час. Найчастіше це було саме у вихідні.

Роман також зазначив, що якщо казати про середні показники відвідуваності залів за останній час, то зали заповнені тепер десь на 5–10 %. Якщо ж порівняти теперішню відвідуваність зі «звичайним режимом», то він складає десь 30 % від норми.

Що ж до штату кінотеатрів, то звільнювати людей ніхто не збирається, але, звичайно, зменшується кількість годин, які вони можуть відправцьовувати, а тому зменшується й остаточна зарплатня. Дехто, хто не може продовжувати працю зі зменшеною зарплатнею, сам приймає рішення про зміну роботи.

Уже вчора секретар РНБО заявив про майже 100 % ймовірність повного локдауну. Чи готовий «Мультиплекс» до такого закриття, і чи можна зробити з вашого ефіру на «Свободі слова» висновок, що ви більше згодні з локдауном, ніж із карантином вихідного дня?

Перш за все Роман Романчук уточнив, що під час свого виступу на згаданому ефірі «Свободи слова» він пропонував повний локдаун як альтернативу карантину вихідного дня, але ніяк не продовження одного після іншого.

Що відбулося зараз? Зараз закрили на карантин вихідного дня. Виснажили до неймовірності бізнес, який і так, залежно від індустрії, був у критичному стані. Якщо говорити за кіноіндустрію, то її просто двома ногами підсунули до краю прірви. Ми 8 місяців у збитках, ніякої допомоги від держави. Усе що ми отримали за це безкорисне рішення [карантин вихідного дня — Ред.] — значне погіршення стану бізнесу, і ніякого значимого ефекту для боротьби з пандемією. І тепер, коли прийшло розуміння, «давайте вводити повний локдаун» у найбільш непідходящий для бізнесу час — на Новий рік.

Роман Романчук

Водночас він зазначив, що людей усе одно не вийде на свята «закрити вдома». Вони продовжать ходити в гості один до одного, гуляти тощо, але не зможуть відвідати той же кінотеатр, де було б значно безпечніше. Роман згодний із тим, що за рішенням медиків потрібно вводити повний локдаун, але лікарі так вважали ще в листопаді, і тоді це й варто було робити, а не експериментувати так із карантинами вихідного дня.

Чи будуть закриватися кінотеатри повністю, як і раніше, залежить від партнерів залів. Поки вони згодні продовжувати надавати послуги в борг — доти й існуватимуть кінотеатри. Передбачити, коли саме в партнерів «урветься терпець» неможливо. Таке зараз уже відбувається із залами по всій країні, але поки здебільшого з меншими залами.

Що ж із допомогою від держави? Чи бувають якісь «Круглі столи», консультації, перемови? Чи є якась позитивна динаміка в питанні допомоги кінотеатрам?

За словами СЕО «Мультиплекс», «Круглі столи» є, але допомогою їх назвати важко. Представники кінозалу доволі багато спілкуються з представниками уряду, отримують багато обіцянок про допомогу і т.д.

Сухий факт на сьогодні, тобто, у період з 12 березня по сьогоднішній день, допомоги індустрії 0 гривень 0 копійок. Що в податках, що в кредитах, наприклад, пільгових. Загалом, будь-якої категорії допомоги не існує взагалі. Чи є надія на її отримання. Теоретично, вона є завжди, продовжуються перемови, є обіцянки, але поки це ніяк не реалізується.

Роман Романчук