Нещодавно газета The New York Times зібрала за одним столом багатьох відомих медичних експертів. Тема дискусію за круглим столом була не стільки про коронавірус, скільки про методи виходу з економічної кризи після подолання епідемії.
Учасники конференції вважають, що одного рецепту для всіх країн немає.
Бідні країни намагатимуться якомога швидше відновити активність підприємств. Першими відкриються заводи та будівництва, де люди мають змогу дотримуватися дистанції, згодом — ресторани й кафе, якщо вдасться розсаджувати відвідувачів на достатній відстані один від одного. Можуть запрацювати навіть кінозали, якщо їх регулярно дезінфікуватимуть, а місця продаватимуть через одне чи два. Проте ті заходи, що збирають велику кількість людей, відкриються останніми.
Про реальні наслідки пандемії людство дізнається лише через 5 років, коли з’явиться відповідна статистика. Однак вже можна сміливо припускати, що тривалий карантин зменшить відсоток смертності серед молодих людей, адже їхня загибель часто пов’язана з дорожньо-транспортними пригодами. Що стосується суїцидів, то експерти вважають, що їхня кількість може як зрости — через постійне відчуття пригніченості — так і знизитися — завдяки згуртованості людей. Однак, багато хто втратить психологічну допомогу, наприклад церкву чи групи підтримки. Також цікаво, що навчання в школах та університетах, найімовірніше, буде опційним як для учнів, так і для вчителів.
Також епідемія Covid-19 може вплинути на рівень свободи в багатьох країнах світу. Уряди деяких держав можуть посилено стежити за громадянами, і не факт що після завершення епідемії, вони так легко відмовляться від цього. Хоча варто визнати, що відстежування місця знаходження за смартфоном дало свої результати — у Південній Кореї в такий спосіб вдалося уповільнити хід епідемії, швидко ізолюючи всіх, хто недавно контактував із новими зараженими.
В Україні карантин запроваджено до 24 квітня. Однак, його можуть і продовжити — усе залежатиме від динаміки кількості заражень.
З’явилися свіжі кадри з «Дюни» — нового фільму Денні Вільнева