Кіно, технології, ігри та інше у нашому телеграм каналі. Приєднуйся зараз

Новини

Сказали: «або повний локдаун, або працюєте тільки у будні дні»

СЕО Мультиплекс Роман Романчук про комунікацію з МОЗ та можливість закриття кінотеатрів.

Multiplex

Нагадаємо, що вчора на своїй сторінці в Facebook співзасновник «Планети кіно» Дмитро Деркач повідомив, що вже за тиждень мережа кінотеатрів може просто зачинитися через введення карантину вихідного дня. Ми вирішилися одразу дізнатися, чи не загрожує теж саме й іншим кінозалам, тож звернулися до СЕО Multiplex Романа Романчука за відповідям. Схоже, тут ситуація трохи складніша, і поки що рано говорити про закриття чи впевнену роботу далі, але в будь-який момент усе може змінитися не в кращий бік. Почнемо з початку:

«Консультації» перед введенням карантину вихідного дня з боку представників уряду — якими вони були?

За словами Романа Романчука, як такої консультації не було взагалі. Контактні особистості, які спілкувалися з представниками Multiplex, просто ставили мережу кінотеатрів перед таким вибором: «що для вас краще, повний локдаун чи карантин вихідного дня?». Після цього обіцяли винести ці варіанти на обговорення в уряді, але Роман не дуже вірить, що хтось брався за такі обговорення саме через відповіді мережі кінотеатрів.

Звичайно, саме в такій інтерпретації, як нам їх подали, жоден із цих варіантів нас не влаштовував. Ми про це казали. Казали, як би, що ні той, ні інший, але тут уже не було поля для комунікації, бо нас повертали до того, аби ми обирали з двох варіантів.

Роман Романчук

Він додав, що уряд прекрасно знає про те, що кінотеатри давно були перевірені за міжнародними стандартами та отримали всі сертифікати безпеки. За його словами, депутати ніяк не контраргументували той факт, що зачиняти кінозали немає сенсу, бо всі можливі заходи безпеки давно вжили, але все ж прийняли рішення про зачинення всіх на вихідні.

Наскільки сильно все це вдарить по прибуткам і який ризик повного закриття мережі Multiplex?

Говорячи про Multiplex, Роман Романчук зазначив, що про прибутки від роботи кінотеатрів мови не йде ще з березня. До «кращих часів» зали працюють у збиток, і питання тільки в тому, наскільки великими будуть ці збитки.

Ми існуємо, враховуючи, що вісім місяців ми в збитках, так? Ми існуємо виключно за рахунок того, що ми з партнерами, яким ми винні, з нашими кредиторами, фактично, ми з ними домовляємося на більш пізні терміни виплати платежів із нашого боку. Накопичуємо щомісяця знову додаткових збитків, і знову передомовляємося про те, що ми будемо виплачувати наші зобов’язання, коли почнемо відновлюватися.

Роман Романчук

СЕО Multiplex додав, що у випадку, якщо хтось із партнерів більше не зможе давати послуги в борг, тоді мова піде або про відмову саме від цієї послуги, якщо це не дуже вплине на умови в кінотеатрах, або навіть про повне закриття залів. Якщо коротко: робота кіномережі зараз цілковито залежить від можливостей партнерів «давати в борг».

Чи будуть зміни в графіках сеансів та в показуваному контенті, враховуючи карантин вихідного дня?

За словами Романчука, зміни в контенті та сеансах Multiplex плануються, але це не стільки зумовлено саме карантином вихідного дня, а ситуацією загалом. Навіть без закриття на вихідні доводилося постійно вигадувати щось нове, як у плані сеансів, так і в питанні контенту.

Тобто, зміни в сеансах та нові шляхи розвитку показуваного контенту будуть, але не варто пов’язувати це саме з карантином вихідного дня. Своїх складностей достатньо надали і відкладення великими студіями нових прем’єр.

Щодо конкретних планів та ідей на майбутнє Роман Романчук вирішив коментарів не давати. Усе через те, що в теперішній ситуації змінитися може будь-що, тому наявні плани не хотілося б завчасно виносити в публічну плоскість, адже до моменту їх реалізації все може змінитися.